Kalsiyum Sülfat Özlü Enkapsüle (Galvaniz Çelik) Paneller

A Sınıfı Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Enkapsüle Kalsiyum Sülfat Panel Sistemleri

Hiçbir inşaat çözümü yoktur ki, dünyanın her tarafındaki sorunların ve ihtiyaçların çözümü olsun. Örneğin günümüzde dünyanın her köşesinde onlarca farklı çatı biçimi, bu çatıları inşa etmek için farklı malzemelerden üretilen yüzlerce çeşit kiremit bulunmaktadır ancak hepsinin amacı binayı hava koşullarından, yağmur, kar ve rüzgârdan korumaktır.

Yükseltilmiş döşeme sistemleri ve uygulamalarında da durum böyledir. Her bina ve kullanıcının bu sistemlerden beklentileri farklılık göstermektedir. Bu beklenti ve ihtiyaçları karşılamak için müşterilerimizden gelen istek ve önerilerin ışığında biz de üretimini gerçekleştirdiğimiz ürünlerde geliştirmelerde bulunarak müşteri memnuniyetini her zaman en yüksek seviyede tutmak için çalışıyoruz.

Modern Tekniklerle Garantili Kalite

Enkapsüle kalsiyum sülfat panel, ana malzemesi halk arasında Alçı Taşı olarak bilinen, CaSO4 – 2H2O mineralinden üretilir. Yumuşak bir mineral olan kalsiyum sülfat, çağlardır çeşitli şekillerde inşaat ve sanat ürünlerinin üretiminde kullanılmaktadır. Enkapsüle kalsiyum sülfat panel üretilmeden önce alçı taşı çok ince hale gelene kadar inceltilir. Bu malzeme en son teknolojiye sahip üretim araçlarının bulunduğu fabrikamızda, bu iş için özel geliştirdiğimiz ve alçı taşının su ile kimyasal bazda bağlanmasını sağlayan özel karışım ile karıştırılır.

Karışım daha sonra yüksek voltajlı elektrik ile yüksek basınç altında preslenir. Bu işlemin amacı su ve alçı taşının bağlanma işlemini hızlandırmak ve bağı kuvvetlendirmektir. Daha sonra, malzeme içinde yer alan ve zaman içerisinde aşınmalara yol açabilecek fazla suyun alınması işin 15 günden az olmamak üzere tamamen kuru ve özel donanımlarla ısıtılmış özel odalarda bekletilerek nemi tamamen alınır. Bundan sonra standart üretim ebatlarına göre kesilen malzemeler, nihayetinde kaplama ve enkapsüle işlemlerinden geçirilerek satış ve sevke hazır hale gelir.

Enkapsüle kalsiyum sülfat panel, müşteri tercih ve ihtiyacına göre PVC veya HPL ile kaplanabilir. Normal kalsiyum sülfat panellerden farkı, enkapsüle işlemiyle panellerin kenarlarının sertleştirilmiş PVC yerine galvanize çelik ile kaplanmasıdır.

Standart Sistemlerin Bütün Artılarını Bünyesinde Taşıyan Tasarım

Normal yükseltilmiş döşeme sistemlerinin temizlik, yangından koruma, gürültüyü azaltma avantajlarının hepsini bünyesinde taşıyan enkapsüle kalsiyum sülfat paneller, kenarlarının galvanize çelik ile kaplanması ile panellerin daha uzun süre, daha yüksek dayanım göstermesine olanak vermektedir. Enkapsüle sistemlerin normal yükseltilmiş döşeme sistemlerine göre avantajları;

·         Anti-statik nitelikleri çok daha gelişmiştir.

·         Ağırlık taşıma kapasiteleri daha yüksektir.

·         Galvanize kaplamalar sayesinde paneller daha dayanıklıdır. Standart sistemlerden uzun ömürlüdürler.

Bundan dolayı Enkapsüle kalsiyum sülfat panelleri büyük ofisler, insan hareketinin yüksek olduğu ortamlar, iş yapılan ve ağır üretim ekipmanlarının kullanıldığı üretim alanları ile data center gibi elektronik aletlerin bulunduğu mekanlarda kullanımlarına uygun olarak tasarladık ve üretimini gerçekleştiriyoruz.

Farklı istek ve ihtiyaçlarınız için müşteri temsilcilerimize e-mail veya telefon ile ulaşabilirsiniz.

Ürün Özellikleri


  • 600mm x 600mm x 30mm
  • Galvanize Çelik Sac
  • Galvanize Çelik Sac
  • Galvanize Çelik Sac
  • ~18-20 Kg/Adet
  • Kalsiyum Sülfat
  • Galvanize Çelik

Ürün Avantajları


•Yüksek mukavemet ve yük kapasitesi
•Su ve neme karşı yüksek dayanım
•A1 sınıfı yangın dayanımı
•Üstün fiziksel ve mekanik özellikler
•Mükemmel akustik değerler
•Rastgele değiştirilebilme özelliği
•EN 12825 standartlarına uygun üretim
•Çevre dostu ve geri dönüştürülebilir

01

Yüksek Mukavemet ve Stabilite

Güçlü taşıma kapasitesi ve antistatik fonksiyonu, ayarlanabilir kaide destekleri ve kuşak takımları ile yüksek stabilite sağlar.

02

Yeşil ürün

Ürünümüz %100 çevre dostudur. Panellerimizin üretiminde geri dönüştürülmüş malzeme kullanılmaktadır. Kaliteli galvanizli çelik ve toksik olmayan su bazlı yapıştırıcı kullanılarak uygulama yapılır.

03

Yüksek Yangın Dayanımı

Yangın engelleme ve ısıyı bloke etme özelliğinden dolayı kurtarma ve kaçış için yeterli süre sağlar. Kalsiyum Sülfat panellerde ısı 1440 ℃ ye kadar çıkabilir. A1 sınıfı yangın dayanımı sağlar.

04

Elektriksel İletkenlik

1x106 ~ 1x1010Ω anti-statik indeksi ile çok iyi elektrik iletkenliği sağlar. Hassas elektronik cihazlarla temasta statik elektrikten kaynaklı zararları önleyebilr. Kirliliğe dayanıklı olup kolayca yıkanabilir.