Beton Özlü PVC – HPL Kaplı Yükseltilmiş Döşeme Panelleri

A Sınıfı Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Beton Özlü Yükseltilmiş Döşeme

Yükseltilmiş döşeme sistemleri, ofis, ev ve buna benzer yaşam alanlarında kullanılan, sağladığı faydalar ve yararlar nedeniyle son dönemlerde çok rağbet gören sistemlerdir. Binalarda belli aralıklarla yapılması gereken tadilat, bakım, onarım ya da değişiklik gibi işlemler için ve bu işlemlerin hızlı bir şekilde yapılabilmesi için oldukça kullanışlıdır. Bu sistemlerin yapıları gereği sahip olduğu boşluk sayesinde tesisat sistemleri ya da çeşitli kablolar işlevsel ve verimli bir şekilde düzenlenebilmektedir.

Yükseltilmiş döşeme sistemleri arasında en çok kullanılan ve en çok tercih edilenlerden biri de beton özlü yükseltilmiş döşeme sistemleridir. Beton özlü yükseltilmiş döşemelerin üst kaplamasında PVC ya da HPL ve panel kaplamasında epoksi boyalı çelik saç kullanılmaktadır. Panel özü fiber takviyeli köpük betondur. Alt yapısını ise galvanize çelik oluşturmaktadır. Her biri 13 ila 16 kg aralığındadır. Panel boyutları ise 600-600-35 mm şeklindedir.

Ürünün Sağladığı Avantajlar

Beton özlü yükseltilmiş döşeme sistemleri, pek çok konuda pek çok faydayı beraberinde getirmektedir. Ürünün sağladığı faydaları şu şekilde sıralamak mümkündür:

· Yangınlara karşı dayanıklıdır. A1 sınıfı yangın dayanımı vardır.

· Yüksek miktarda yük kapasitesine sahiptir.

· Montaj işlemleri son derece kolaydır.

· Yapısı nedeniyle sahip olduğu boşluk pek çok amaçla etkin olarak kullanılabilir.

· Statik elektriğin neden olabileceği zararlara karşı koruyucudur.

· Temizlenmesi ve bakımı oldukça kolaydır.

· Mekanik dayanım konusunda son derece başarılıdır.

· Ses yalıtımı sağlamaktadır.

· Son derece işlevseldir.

· Uzun süreli kullanım imkanı sunmaktadır.

· Son derece ekonomik bir üründür.

Tüm bu özelliklerin yanında toksik ve kimyasal madde barındırmamaktadır. Bu nedenle çevre dostu bir üründür.

Kullanım Alanları Nerelerdir?

Beton özlü yükseltilmiş döşeme sistemleri, sahip olduğu son derece işlevsel ve verimli özellikleri ve kaliteli, dayanıklı ve sağlam yapısıyla pek çok alanda tercih edilmektedir. Tüm bu özelliklerinin yanında yangınlara karşı olan dayanıklılığı ise önemini ve tercih edilebilirliğini daha da arttırmaktadır. Bu çerçevede ürünün kullanım alanlarını şöyle sıralamak mümkündür:

· Hastaneler

· Devlet kurum ve kuruluşları

· Ofisler

· Bankalar

· Okullar

· Alışveriş merkezleri

· Sağlık merkezleri

· Server odaları

· Eğitim odaları

· Fabrikalar

· Arşiv odaları

Bunlar gibi yangına dayanıklılık gerektiren ve taşıma kapasitesinin önemli olduğu alanlarda ürün güvenle kullanılabilir. Tüm bu alanlarda sağladığı sağlamlık ve dayanıklılık ve de düşük maliyet ürünün kullanıcılarına sunduğu avantajlar arasındadır.

Bu ürünün temin ve tedarik edilmesi noktasında Dora Floor hizmetinizdedir. Alanında sahip olduğu büyük tecrübe ve deneyimle sizlere en kaliteli hizmetleri sunmak adına tüm gücüyle çalışmaktadır.

Ürün Özellikleri

Panel Boyutları
600mm x 600mm x 30mm
Üst Kaplama
PVC Kaplama
Alt Kaplama
Galvanize Çelik Saç
Kenar Kaplama
İletken Sert PVC
Panel Ağırlığı
~18-20 Kg/Adet
Panel Özü
Kalsiyum Sülfat
Alt Yapı
Galvanize Çelik
Yangın Dayanımı
EN 13501-1’a göre A1 Class

Teknik Dökümanlar

Yüksek Mukavemet ve Stabilite
Güçlü taşıma kapasitesi ve antistatik fonksiyonu, ayarlanabilir kaide destekleri ve kuşak takımları ile yüksek stabilite sağlar.
Yeşil ürün
Ürünümüz %100 çevre dostudur. Panellerimizin üretiminde geri dönüştürülmüş malzeme kullanılmaktadır. Kaliteli galvanizli çelik ve toksik olmayan su bazlı yapıştırıcı kullanılarak uygulama yapılır.
Yüksek Yangın Dayanımı
Yangın engelleme ve ısıyı bloke etme özelliğinden dolayı kurtarma ve kaçış için yeterli süre sağlar. Kalsiyum Sülfat panellerde ısı 1440 ℃ ye kadar çıkabilir. A1 sınıfı yangın dayanımı sağlar.
Elektriksel İletkenlik
1×106 ~ 1×1010Ω anti-statik indeksi ile çok iyi elektrik iletkenliği sağlar. Hassas elektronik cihazlarla temasta statik elektrikten kaynaklı zararları önleyebilr. Kirliliğe dayanıklı olup kolayca yıkanabilir.

Kalsiyum Sülfat Özlü Yükseltilmiş Döşeme Hakkında Sık Sorulan Sorular

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard.

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Hemen arayıp aklınıza takılanları sorabilir, isterseniz fiyat teklifi alabilirsiniz.