Kalsiyum Sülfat Özlü PVC – HPL Kaplı Paneller

A Sınıfı Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Kalsiyum Sülfat Özlü Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Kalsiyum Sülfat özlü Yükseltilmiş döşeme sistemleri 1990’lu yılların ilk yarısında itibaren özellikle Avrupa’da geniş kullanıl alanı bulmaya başladı.

Bu tarihten itibaren Çin’de çevre yasalarının sıkılaştırılması, enerji tüketiminin azaltılması için yapılan girişimlerle beraber kullanımı artan kalsiyum sülfat özlü yükseltilmiş döşeme sistemlerinin maliyetleri de düşmeye başlamıştır.

Çinli üreticilerin hem ülkelerindeki talebi karşılamak hem de dünya pazarında Avrupalı üreticilerle rekabet edebilmeleri için oluşturdukları geniş ürün yelpazeleri ile global pazarda kalitenin de yükselmesi ve fiyatların düşmesinde etkili olmuşlardır. Biz de ülkemizde dünya çapında hızla gelişen yükseltilmiş döşeme piyasasında rekabet edebilecek kalitede döşeme sistemlerinin üretimini gerçekleştiriyoruz.

Çevre İçin, Çevreci Çözümler

Üretim ve satışını yaptığımız kalsiyum sülfat özlü yükseltilmiş döşemelerin üretiminde kullanılan malzemeler %97 oranına kadar geri dönüşümle temin edilebilir ve döşemeler de tekrar tekrar aynı işlemlerden geçirilebilir niteliktedir. Bu niteliği ile çevre dostu olan kaplamalar, üretim sürecinde oluşan kristalleşme sonucunda yüzeylerinde oluşan mikro boşluklar sayesinde mekanlarda oluşan gürültünün de yankı yapmasını engelleyerek daha nezih bir ortam oluşmasını sağlar. Bunun yanında kalsiyum sülfat özlü yükseltilmiş döşeme sistemleri;

· Ana maddeleri yanmaya dirençli alçı taşından (CaSO4) üretildiği için alev almaz ve ısı iletimi zayıf olduğu için yangının yayılmasını yavaşlatır. Kullanılan zemini soğuk tuttuğu için mekândan kaçmak isteyenlere avantaj sağlar. A1 Yangına Karşı Dayanıklılık koşullarına uygundurlar.

· Mekânda bulunanların zemin ile temasını engelleyerek termal konfor sağlar.

· Kir tutmadığı için temizlemesi kolaydır. Kullanılan mekanlarda koku oluşumlarını engeller.

· Anti-statik özellikte olup, elektrik çarpmalarına karşı koruma sağlar.

Farklı ihtiyaçları karşılamak için PVC veya HPL ile kaplanan paneller, paslanmaya karşı dayanıklı galvanize çelik iskelet ve montaj elemanlarıyla ile kullanılırlar. Paneller standart olarak 600mm-600mm – 30mm ölçülerinde üretilip, tamamen değiştirilebilirler.

Gelişmiş Üretim Teknikleri

Kalsiyum sülfat özlü yükseltilmiş döşeme sistemleri üretilirken kullanılan hammaddelerin başında alçı taşı gelmektedir. İnce toz halindeki alçı taşının su ile kimyasal bağ kurabilmesi için kullanılan özel bağlayıcı madde ile karıştırılmasıyla üretilen malzeme, daha sonra yüksek voltaj verilerek preslenir ve kalıplanır.

Elektrik verilmesindeki amaç, alçı taşı ve suyun kimyasal bağlanma hızını ve kalitesini arttırmaktır. Bu işlemden sonra kalıplar duruma göre iki veya üç hafta tamamen kuru ve sıcak olacak şekilde dizayn edilmiş odalarda bekletilirler. Bu işlemin amacı, kimyasal olarak bağlanamayan suyun, döşeme malzemesinden çıkartılarak, malzemenin çok daha yüksek basınç ve kuvvetlere dayanıklı hale getirilmesidir. Bu odadan çıkan malzemeler yatay ve dikey ebatlama işlemlerinden geçirilir ve kaplama işlemlerinin bitirilmesinin ardından test edildikten sonra satış ve sevke hazır gelirler.

Eğitimli ve tecrübeli mesai arkadaşlarımız ile EN-12825 kalite standartlarını gereklerini karşılayarak hatasız yüksek kaliteli ürünlerin üretimini gerçekleştiriyoruz.

Ürün Özellikleri

Panel Boyutları
600mm x 600mm x 30mm
Üst Kaplama
PVC Kaplama
Alt Kaplama
Galvanize Çelik Saç
Kenar Kaplama
İletken Sert PVC
Panel Ağırlığı
~18-20 Kg/Adet
Panel Özü
Kalsiyum Sülfat
Alt Yapı
Galvanize Çelik
Yangın Dayanımı
EN 13501-1’a göre A1 Class

Teknik Dökümanlar

Yüksek Mukavemet ve Stabilite
Güçlü taşıma kapasitesi ve antistatik fonksiyonu, ayarlanabilir kaide destekleri ve kuşak takımları ile yüksek stabilite sağlar.
Yeşil ürün
Ürünümüz %100 çevre dostudur. Panellerimizin üretiminde geri dönüştürülmüş malzeme kullanılmaktadır. Kaliteli galvanizli çelik ve toksik olmayan su bazlı yapıştırıcı kullanılarak uygulama yapılır.
Yüksek Yangın Dayanımı
Yangın engelleme ve ısıyı bloke etme özelliğinden dolayı kurtarma ve kaçış için yeterli süre sağlar. Kalsiyum Sülfat panellerde ısı 1440 ℃ ye kadar çıkabilir. A1 sınıfı yangın dayanımı sağlar.
Elektriksel İletkenlik
1×106 ~ 1×1010Ω anti-statik indeksi ile çok iyi elektrik iletkenliği sağlar. Hassas elektronik cihazlarla temasta statik elektrikten kaynaklı zararları önleyebilr. Kirliliğe dayanıklı olup kolayca yıkanabilir.

Kalsiyum Sülfat Özlü Yükseltilmiş Döşeme Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kalsiyum Sülfat özlü paneller, üstü PVC ya da isteğe bağlı olarak HPL ile kaplanabilmektedir. Enkapsüle olarak üretilen kalsiyum sülfat özlü paneller ise üzerine karo halı ve LVT uygulamasına olanak sağlar.

A1 sınıfı yangın dayanımına sahip olan kalsiyum sülfat özlü paneller, AG/OG odaları ve veri merkezleri gibi teknik mahallerde kullanılabilir.

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Hemen arayıp aklınıza takılanları sorabilir, isterseniz fiyat teklifi alabilirsiniz.