Veri Merkezi Çözümleri

A Sınıfı Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Veri Merkezi Yükseltilmiş Döşeme Çözümleri

Veri merkezleri, işletmelerin tüm verilerinin depolaması işleminin yapıldığı, aynı zamanda korunduğu ve ilgili birimlere dağıtılması için bilgisayar ve ağ ekipmanlarının tek mekanda buluştuğu merkezlerdir. Günümüzde şirket beyni olarak düşünülebilir. Sistem odası olarak da isimlendirilen bu tesisler kurum ve özel işletmeler için hayati öneme sahiptir.

Veri merkezlerinin idaresi için altyapı sistemlerinin (Havalandırma, Soğutma, Yangın Söndürme ve Kablo Yönetimi Sistemleri) ilgili teknik şartnamelere uygun hazırlanması gerekir. Sistem odalarının sevk ve idaresi için altyapı sistemleri veri merkezi bina projelendirme aşamasında belirli standartlara uygun olarak yapılması gerekmektedir, bu işlemlerin bütününe veri merkezi çözümleri denir.

Altyapı Sistemlerinin kesintisiz ve verimli çalışması için tüm ihtiyaçlara cevap verecek uygun yapı bileşenleri kullanılmalıdır. Veri merkezlerinde kalsiyum sülfat özlü veya sunta özlü yükseltilmiş döşeme sistemleri kullanılarak, altyapı sistemlerinin zarar görmesi ve gerektiğinde kolayca müdahale edilmesi mümkündür.

Bu noktada Dora Floor Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri ile veri merkezi çözümleri ihtiyaçlarınıza cevap vermek isteriz.

Esnek Soğutma Çözümleri

Dora Floor, doğrudan hava dağıtımından, havaya veya soğutulmuş su kablolarına kadar bir dizi soğutma çözümünü barındırmak için ideal olan zemin altı alanı sağlar.

Yüksek Yük Taşıma Kapasitesi

Yüksek yük taşıma kapasitesine sahip Dora Floor Sismik Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri PGA=0,81 g değerinde 1736 kg/m 2 ‘ye kadar yük taşıyabilmektedir.

Hava Sirkülasyonu Optimizasyonu

Veri merkezleri için hava akışı ve basınç kontrolü stratejik bir öneme sahiptir. Bu doğrultuda modüler yapısı ile yükseltilmiş zemin döşeme sistemleri veri merkezini kısıtlama olmaksızın planlamanız ve ekipmanınızı yerleştirmeniz için uygun bir sistemdir.

Esnek Müdahale İmkânı

Panellerin 60*60 cm’lik yapıları operasyon alanlarının istenilen biçimde düzenlenebilmesi için esnek ve farklı yerleşim biçimlerini hızlı bir biçimde uygulamayı mümkün kılar.

Ekipman Güvenlik ve Yangın Riskleri

Yer altı plenumu soğutulmuş su akışlarının dağıtımına izin verir, Kablolar ve hassas cihazları su akışından ayrı tutan sistemi sayesinde sızıntı, yoğuşma, arıza durumlarında hasar riskini en aza indirir.

Düşük İşletme Maliyeti ve Kolaylığı

Arızalar veya olağan bakım durumunda sistemlere erişim kolay ve doğrudandır. Operatör, bir merdiven veya başka bir cihaz kullanmadan, odadaki neredeyse her noktada zemin altı plenumuna güvenle girebilir. Bu sayede işletme maliyetleri en aza indirilir. Bakım çalışmalarında hız ve esneklik sağlar.

Veri Merkezleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard.

Aradığınızı Bulamadınız Mı ?

Hemen arayıp aklınıza takılanları sorabilir, isterseniz fiyat teklifi alabilirsiniz.