Dorafloor - Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Zemin Halı Kaplama Avantajları Nelerdir?

Zeminlerin halı ile kaplanması oldukça faydalı ve yararlı bir işlemdir. Farklı şekillerde yapılabilmektedir. Zemin halı kaplama noktasında en çok tercih edilen ve en beğenilen türlerden biri, karo halı kaplamadır.

Karo halı kaplama, iç içe geçebilen parçaların bir araya gelmesiyle oluşan bir halı çeşidi olan karo halı ile yapılan halı kaplama çeşididir. Uygulanışı son derece pratiktir. Ayrıca pek çok farklı desende ve tasarımda uygulanabilmektedir.

Kara halı modelleri pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Bu nedenle oldukça sık tercih edilmektedir. Uygulanacak alana göre farklı şekillerde uygulama işlemleri yapılabilir. Kolay temizlenebilir bir özelliğe sahiptir.

Zemin halı kaplama noktasında karo halı tercih edilmesi için pek çok neden vardır. Karo halılar tozu hapsetme konusunda oldukça başarılıdırlar. Ayrıca antibakteriyel ve antialerjik özelliklere sahip olan türleri de vardır. Tüm bunların yanında ses yalıtımı konusunda da oldukça başarılıdırlar. Isı yalıtımı anlamında da son derece verimlidir.

Karo halılar uzun ömürlü bir kullanım sunmaktadırlar. Karo halı kaplaması işlemleri noktasında montajı çok kolay ve zahmetsizdir. İstenilen bölgeler hızlı bir şekilde karo halı ile kaplanabilmektedir. İç içe geçen parçalardan oluşması nedeniyle herhangi bir zeminle alakalı tadilat, bakım ve değişme gibi durumlarda büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bunların yanı sıra uygulandığı zemine de hiçbir zararı olmamaktadır.

Karo Halıların Özellikleri

Zemin halı kaplama faaliyetleri çerçevesinde kullanılacak karo halıların bu işlemleri kolaylaştıracak pek çok özellikleri vardır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür:

·         İç içe geçen parçalardan oluşmaktadır. Bu nedenle hem montajı kolaydır hem de herhangi bir değişiklik durumunda zahmetsiz ve hızlı bir şekilde çıkarıla bilmektedir.

·         Pek çok farklı türde ve desende ve de farklı tasarımlarda çeşitleri mevcuttur.

·         Ses kontrolünü sağlanması noktasında oldukça faydalıdır.

Karo Halı Kaplamanın Sağladığı Yararlar

Zemin halı kaplama noktasında en sık tercih edilen türlerden biri olan karo halılar uygulandığı alanda pek çok farklı yararlar sağlamaktadır. Bu yararları şu şekilde sıralamak mümkündür:

·         Darbe ve konuşma seslerini emerek yan kullanmayı engeller.

·         Yüksek yaylanma özelliği nedeniyle konfor hissi verir.

·         Statik elektriklenmeye karşı güvenlidir.

·         Ağır eşyaların oluşturabileceği izler kısa sürede kaybolmaktadır.

·         Uzun süre rengini muhafaza etmektedir.

·         Temizlenmesi kolaydır.

Zeminlerin karo halı ile kaplaması çerçevesinde Dorafloor sizlerin hizmetindedir. En kaliteli, güvenilir ve sağlam hizmetleri alabilmeniz adına tüm gücüyle çalışmaktadır. Bu kapsamda birbirinden farklı karo halı modelleri ve türleri ile karo halı kaplama noktasında sizlerledir.

Önerilen Yazılar