Dorafloor - Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Yükseltilmiş Zemin Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Yükseltilmiş zemin sistemleri son zamanlarda yapılarda en fazla tercih edilen uygulamalardan birisidir. Bu sistem, bina zemini üzerine ikinci bir döşeme yüzeyi oluşturmak için kullanılır. Asıl zemin ile yükseltilmiş zemin arasında bir boşluk oluşturulur ve bu boşluk içerisinden elektrik, mekanik, havalandırma tesisatlarına ait borular, kanallar ya da kablolar geçirilebilir. Yükseltilmiş zemin kullanılarak yapılan bu tür işlemler mekân, zaman ve para yönünden büyük avantaj, güçlü tasarruf sağlar. Hem zeminler zarar görmemiş olur hem de inşaat işlerine gerek kalmaz.

Modüler bir sistem olması sayesinde gerek duyulduğu taktirde defalarca sökülüp takılabilir. Yerleşim planının kullanıcıya göre değiştirilebilmesine imkân verir. Uygulamalarda yangına ve korozyona dayanıklı, insan sağlığına zararlı maddeler bulunmayan, nemden etkilenmeyen toz, pislik tutma özelliği olmayan malzemeler kullanılır. Alt-üst kaplama malzemesi olarak galvanize çelik ya da folyo kullanılır. İhtiyaç duyulduğu taktirde yüzey kaplamada halı, laminat, vinil PVC, seramik, linolyum, doğal taş ya da granit tercih edilebilir.

Yükseltilmiş Zemin Sistemlerinin Artıları

Yükseltilmiş zemin sistemleri kullanım alanlarında pek çok avantaj sağlar. Bunların başlıcalarını şöyle sıralayabiliriz:

·         Yükseltilmiş zemin sistemleri mekanlarda sonradan yapılması gereken değişikliklere rahatlıkla adapte olmayı sağlar.

·         Mekanlarda bütün kablolama tesisatları, boru tesisatları döşeme altından geçer. Bu sayede herhangi bir görüntü kirliliği oluşmaz. Daha estetik mekanların ortaya çıkarılması sağlanır.

·         Daha sonra herhangi bir tesisat değişimi yapılması gerektiğinde hem zamandan hem paradan tasarruf sağlar. Gereken değişiklikler çok kolay yapılabilir.

·         Anti-statik özelliği sayesinde statik elektriği yükseltilmiş zemin deşarj eder.

·         Modüler bir sistemdir. Bu sayede uygulaması son derece kolaydır. Hızlıca uygulanarak mekan kullanıma hazır hale getirilebilir.

·         Mimarlar yükseltilmiş zemin sistemleri sayesinde tasarımlarını daha serbest şekilde yapabilir.

·         Modüler yapısı sayesinde sistem kurulduktan sonra herhangi bir yapılması gereken tadilatta ve tamiratta herhangi bir masrafa gerek kalmadan yapılabilir.

·         Evlerde, ofislerde, iş yerlerinde ve diğer bütün alanlarda değişiklik yapmak istediğinizde herhangi bir kırık döküğe gerek kalmadan mekanlarınızı değiştirebilirsiniz.

Yükseltilmiş Zemin Fiyat Avantajları

Yaşam alanlarınıza tarz katacak ve işlevselliği arttıracak yükseltilmiş zemin sistemleri maliyet açısından da avantaj sağlar. Fiyatlar döşeme yapılacak yerin yapısına, genişliğine ve yaptıracak olduğunuz malzeme türüne göre değişir. Firmamız alan keşfi yaptıktan ve siz kullanılmasını istediğiniz malzeme çeşidini seçtikten sonra fiyat teklifi hazırlamaktadır. Ayrıca zemin üzerine uygulanacak döşeme malzemeleri de projenin maliyetini arttıracak, zemin kaplama ürününe göre değişiklik olabilecektir.

Önerilen Yazılar