Dorafloor - Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Yükseltilmiş Döşeme Uygulaması

Mekanın zeminin üzerinde ek bir zemin oluşturularak, bu iki zemin arasının boşluk bırakılması ve bu boşluğa bina içi elektrik, iklimlendirme ve diğer tesisat kablo ve borularının konulması işlemine yükseltilmiş döşeme uygulaması denir.

Yükseltilmiş Döşeme Uygulaması ana amacı, tesisatlarda bakım ve onarım yapılırken ortaya çıkabilecek moloz ve çeşitli kırılma dökülmeler gibi görüntü kirliliği ve temizlik gerekliliği oluşturabilecek işlem adımlarını daha kolay ve masrafsız atlatabilmektir.

Yükseltilmiş Döşeme Uygulamasının Avantajları

Her seferinde zemini tekrar kırmak, ardından kırılan zeminin içindeki tesisatta gerekli değişikliği yapıp, üzerini kapatmak ve bu süreçte çıkan molozu temizlemek yerine yükseltilmiş döşeme uygulaması yapılarak, istendiği zaman demonte edilip, gerekli müdahalenin sağlanabildiği komplike bir yapı elde edilmiş olur. Yükseltilmiş döşeme uygulaması yapılarak, yukarıda bahsettiğimiz tadilat işlemlerinden doğan maliyetler de şirket kasasına kalır. Bu da yükseltilmiş döşemenin aynı zamanda ekonomik olarak pozitif bir etkisi olduğunu kanıtlar.

Dora Floor’da Süreç Nasıl İşliyor?

Öncelikle hangi iş grubunda olduğunuza göre hangi tür bir yükseltilmiş döşeme ihtiyacınız olduğuns karar vermelisiniz. Örneğin yangına dayanıklı bir yükseltilmiş döşeme ihtiyacınız varsa, Kalsiyum Sülfat panel tercih edebilirsiniz.

Yükseltilmiş döşeme uygulaması türü seçiminde herhangi bir problem veya tereddüt yaşamanız halinde Dora Floor Müşteri Hizmetleri’nden bilgi alabilirsiniz.

İkinci adım olarak, yükseltilmiş döşeme uygulaması yapılacak yerin metrekare cinsinden büyüklüğünün ölçülmesi gerekmektedir. Bu büyüklük ölçümü ile kaç adet panel almanız gerektiğinin cevabını bulabilirsiniz. 1 panel, 1 metrekarelik alanı kaplamaktadır.

Son adım olarak, yükseltilmiş döşeme uygulaması ‘nın montajının kim tarafından yapılacağına karar vermelisiniz. Eğer montajı yapacak teknik bilgi ve iş gücüne sahip değilseniz, Dora Floor Müşteri Hizmetleri üzerinden bizimle iletişime geçerek, montaj işlemi hakkında destek alabilirsiniz. Ekstra ücrete tabii olmak üzere kurulum ve montaj hizmeti de vermekteyiz.

Bu üç adım sonucunda, doğru yükseltilmiş döşeme uygulaması tercihinizi yapabilir, kolay ve yenilenebilir bir tesisat sistemine sahip olabilirsiniz.

Doğru uygulama seçimi veya diğer tüm sorularınız için bizlere 0850 532 71 77 numaralı müşteri hizmetleri numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Önerilen Yazılar