Dorafloor - Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Yükseltilmiş Döşeme Ölçüleri

Yükseltilmiş döşeme, işyerlerinde zemine ek ikinci bir zemin uygulaması yapılması işlemidir. Bu iki zemin arasına istenilen tesisat kabloları konabilir ve böylelikle müdahale edilmesi gerektiğinde kolay ve hızlı bir şekilde reaksiyon alınabilir. Özellikle bakım ve onarımın sıkça gerçekleştiği işyerlerinde yükseltilmiş döşeme ölçüleri seçilerek kullanılması bir insiyatif değil, neredeyse zorunluluktur. Tesisatta sürekli değişikliklerin gerektiği işyerlerinde, her seferinde zemini kırıp, ardından tesisatı değiştirmek ve sonrasında da kırılan zemini kapatmak hem zaman hem para hem de iş gücü kaybıdır. Bunun yerine yükseltilmiş döşeme kullanılarak, istendiği zaman demonte edilebilen, parçalardan oluştuğu için sadece müdahale edilecek alana işlem yapmanın yeterli olduğu bir yapı üretilmiş olur.

İş yerinizde böyle bir uygulama gerekiyorsa, yükseltilmiş döşeme ölçüleri hakkında bilgi almak istemişsinizdir.

Öncelikle yükseltilmiş döşeme uygulamasının nasıl yapıldığı hakkında biraz bilgi verelim, ardından yükseltilmiş döşeme ölçüleri hakkında bilgilendirme yapalım.

Yükseltilmiş döşeme uygulaması, her biri birer metrekare alanı kaplayan, çeşitli özlerle güçlendirilmiş plakalar ile yapılır. Bu plakalar, zemin ile arasında yükseklik sağlayan metal çubukların üzerine monte edilerek, zeminle yükseltilmiş döşeme arasında boşluklu bir mesafe olması sağlanır ve tesisat kabloları bu boşluğa konur.

Yükseltilmiş döşeme ölçüleri genelde sabit olarak 1 metreye 1 metre olmak üzere 1 metrekare alan kaplamaktadır, üretimden çıktığı hali budur. Bunun dışında panel boyutları da sabit olarak 600 mm x 600 mm x 33mm dir. Üst yüzey, panel tabanı ve kenar kaplama ölçüleri ise, yükseltilmiş döşeme panelinin özüne bağlı olarak değişmektedir.

Tabii ki, bu 1 metrekarelik bloklar, istenildiği ölçüde kesilebilmektedir. Böylelikle ofisinizdeki tam olmayan alanlara da yükseltilmiş döşeme uygulaması yapılabilir.

Yükseltilmiş Döşeme Ölçüleri hakkında detaylı teknik bilgi için buraya tıklayarak, internet sitemiz üzerinden bilgi alabilir veya bizlere 0850  532 71 77 müşteri hizmetleri numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Önerilen Yazılar