Dorafloor - Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Yükseltilmiş Döşeme Nedir?

Günümüzde teknolojinin çok hızlı gelişiyor olmasıyla birlikte, var olan problemlere çözüm bulma hızı da bir hayli artmıştır. Geçmişte sabit zeminli ofis ve iş merkezlerinin tesisatlarında bakım veya onarım yapılacağı zaman zeminin kırılması, tesisattaki değişikliğin yapılması ardından da bu kırılan zeminin doldurulması ve kapatılması işlemlerinin yapılması gerekiyordu. Bu da akıllara yükseltilmiş döşeme nedir sorusunu getiriyordu.

Artık, buna gerek olmadan, yükseltilmiş döşeme uygulaması yapılarak bu işgücü ve maliyetten kurtulabilmek mümkündür.

Peki Yükseltilmiş Döşeme Nedir ?

Yükseltilmiş döşeme nedir sorusunun cevabı: Ofis ve işyerlerinde var olan zemine ek, zeminden yüksek, ikinci bir kolay monte ve demonte edilebilen zemin yapılmasıdır.

Eğer hala yükseltilmiş döşeme nedir sorusunun cevabı kafanızda netleşmediyse, daha detaylı bilgi almak için yazımızı okumaya devam edin.

Yükseltilmiş döşeme zemini ihtiyaca göre çeşitli ham maddelerden imal edilebilir. Yangına ve suya dayanıklı maddeler kullanılabilir.

  • Kalsiyum Sülfat Özlü Yükseltilmiş Döşeme
  • Sunta Özlü Yükseltilmiş Döşeme
  • Beton Özlü Çelik Yükseltilmiş Döşeme
  • Quadpan Yükseltilmiş Döşeme

Olmak üzere başlıca 4 adet yükseltilmiş döşeme türü vardır.

Kalsiyum Sülfat Özlü Yükseltilmiş Döşeme

Kalsiyum Sülfat Özlü Yükseltilmiş Döşeme plakaları, üstünü PVC veya HPL kaplayarak, kenarlarına PVC bant çekilerek üretilir. Maksimum direnç elde edebilmek için özün içine fiber elyaf takviyesi sağlanır.

Sunta Özlü Yükseltilmiş Döşeme

Sunta Özlü Yükseltilmiş Döşeme plakaları galvanize çelik saclar ve yoğunlaştırılmış sunta yonga ve poliüretan yapıştırıcılar kullanılarak üretilir. B1 sınıfı yangın dayanımına sahiptir.

Beton Özlü Çelik Yükseltilmiş Döşeme

Beton Özlü Yükseltilmiş Döşeme plakaları kimyasal içermediğinden doğaya zararı olmayan bir üründür. Beton Özlü Yükseltilmiş Döşemenin en büyük özelliği ise diğer panelere göre yük dayanımının çok daha yüksek olmasıdır.

QuadPan Yükseltilmiş Döşeme

QuadPan Yükseltilmiş Döşeme Panelleri, üstü PVC veya HLP ile kaplı, altı galvanize çelik olmak üzere maksimum direnç elde edilmek için içine fiber elyaf katılan güçlü bir malzemedir. A1 sınıfı yangın dayanımı sağlamaktadır.  

Yükseltilmiş döşeme nedir sorusuna böyle cevap verebiliriz, eğer çok daha detaylı bilgi almak istiyorsanız veya sorularınız varsa, bizlere hafta içi 09:00 – 18:00 saatleri arasında 0850 532 71 77 müşteri desteği numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

Önerilen Yazılar