Dorafloor - Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Yükseltilmiş Döşeme Kullanım Alanları

Yükseltilmiş döşeme uygulaması, bina tesisatında çok fazla bakım ve onarım gerektiren iş yerlerinde kullanılan, bina zemininin üzerine yapılan ikinci bir zemin uygulamasıdır. Amaç, bina tesisatını bu iki zemin arasındaki boşluktan geçirerek, olası müdahale durumunda hızlı ve kolayca reaksiyon alabilmektir. Ayrıca yükseltilmiş döşeme kullanım alanları da çok geniştir.

Yükseltilmiş Döşeme Kullanım Alanları Nelerdir?

Yükseltilmiş döşeme kullanım alanları olarak genellikle iş yerleri örnek verilebilir. Bazı iş yerlerinde sürekli olarak tesisat değişimi, bakımı veya onarımı yapılması gerekir. Örneğin bir veri merkezinde network kablolarının yerleri sürekli değişebilmektedir çünkü sunucu eklenebilmekte veya çıkarılabilmektedir. Bu durumda kırım-döküm işleri ile uğraşıp, ardından kabloların yeri değiştirileceğine, yükseltilmiş zemin uygulaması yapılır ve olası bir değişiklik durumu halinde, sadece değişiklik yapılacak alandaki döşeme demonte edilir, gerekli değişiklik yapılır ve yeniden monte edilir. Böylelikle hem çirkin görüntülere şahit olunmaz hem de herhangi bir maliyeti olmaz.

Yükseltilmiş Döşeme Kullanım Alanları Örnekleri

Çoğunlukla karışık ve fazlaca kablolama bulunan iş yerlerinde kullanılmaktadır.

  • Bilgi İşlem Odaları
  • Sunucu Odaları
  • Elektrik Odaları
  • Hastaneler
  • Ofisler gibi alanlarda sıkça kullanılmaktadır.

Yükseltilmiş döşeme kullanım alanları hakkında daha detaylı bilgi almak için 0850 532 71 77 müşteri hizmetleri numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Önerilen Yazılar