Dorafloor - Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Yükseltilmiş Döşeme Birim Fiyat Analizi

Yükseltilmiş döşeme, çoğunlukla ofis ve işyerlerinin zeminine ek, araya bloklar koyarak, ikinci bir zemin inşası işlemidir. Bu iki zemin arasına mekanda kullanılacak iklimlendirme, elektrik, internet veya diğer bilimum tesisatların kabloları konur, yükseltilmiş döşeme uygulaması yapılmasının amacı, sürekli bakım ve müdahale gerektiren tesisatlar için her seferinde yer zemini kırıp, gerekli değişikliği yapıp, ardından tekrar kapatmakla zaman ve para kaybetmemektir. Bu işlemler, ciddi zaman ve para kayıplarına neden olduğundan, bunun yerine istendiği zaman kolayca monte veya demonte edilebilen, kullanımı ve montajı kolay yükseltilmiş döşeme sistemleri kullanılır. yükseltilmiş döşeme birim fiyat analizi yapılarak işletmelere en uygun şekilde kullanabilecekleri sistemler üretilir ve montajı sağlanır.

Yükseltilmiş döşeme sistemleri, çeşitli özlerden imal edilebilir, yangına, suya, rutubete dayanıklıdır. Özellikle ssunucu odalarında, hastanelerde, trafo odalarında kullanılır çünkü bu odalardaki tesisatların bakım ve onarım işlemleri sıkça gerçekleşmektedir.

Yükseltilmiş Döşeme Birim Fiyat Analizi Nedir?

Yukarıda anlattığımız üzere, yükseltilmiş döşeme sistemleri genel olarak işletmelerde kullanılan bir ek zemin uygulamasıdır. Yükseltilmiş döşeme uygulamasının rahat ve hızlıca yapılabilmesi için yükseltilmiş döşeme bloklarının her biri 1 metrekare olacak şekilde üretimi sağlanmaktadır. Böylelikle uygulama yapıldıktan sonra, müdahale edilecek herhangi bir yerin direkt olarak üzerinin açılması mümkündür. Aklınızda peki Yükseltilmiş Döşeme Birim Fiyat Analizi nedir sorusu olduğunun farkındayız. Hemen açıklık getirelim, iş yeriniz için kaç metrekare yükseltilmiş döşeme bloğu gerekli olduğunu saptama işlemidir.

Yükseltilmiş Döşeme Birim Fiyat Analizi Nasıl Yapılır?

Zeminin yükseltilmiş döşeme olması gereken bir iş yeriniz var ise, öncelikle yapmanız gereken ofisinizde yükseltilmiş döşeme kullanmak istediğiniz alanın metrekare cinsinden büyüklüğünü ölçmenizdir. Büyüklüğü ölçtükten sonra Yükseltilmiş Döşeme Birim Fiyat Analizi nin ilk adımı tamamlanmış olur. Sonrasında ise yapmanız gereken, ofisinizde kullanacağınız yükseltilmiş döşemenin cinsine karar vermektir.

Yükseltilmiş Döşeme Cinsine Nasıl Karar Verilir?

İşyerinizin faaliyet alanına ve istediğiniz özelliklere göre çeşitli özlerde üretilmiş yükseltilmiş döşeme panellerinden herhangi birini seçebilirsiniz.

Örneğin yangın dayanımı yüksek bir yükseltilmiş döşeme ihtiyacınız için QuadPan Yükseltilmiş Döşeme panelleri veya Kalsiyum Sülfat Özlü panelleri tercih edebilirsiniz. Panel seçimi yaparken aklınıza takılan sorular için hafta içi 09:00 – 18:00 arasında 0850 532 71 77 numaralı müşteri hizmetleri numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bu iki adımı hallettikten sonra, son adım olan yükseltilmiş döşeme uygulamasının kim tarafından yapılacağına karar vermelisiniz. Eğer, panellerin montajını yapabilecek teknik bilgi ve işgücüne sahipseniz, ürünleri çevrimiçi mağazamızdan satın alarak, kendi ekibinize montajını yaptırabilirsiniz.

Eğer, gerekli bilgi ve çalışanlara sahip değilseniz, Dora Floor olarak Türkiye’nin her yerine hizmet veren teknik servis ağımız ile işyerinize tarafımızdan montaj hizmetleri verilebilir.

Bu üç adımı da başarılı bir şekilde gerçekledikten sonra ise Yükseltilmiş Döşeme Birim Fiyat Analizi tamamlanmış olacaktır.

Yükseltilmiş Döşeme Birim Fiyat Analizi dışındaki diğer yazılarımıza ulaşmak için ise buraya tıklayarak bloğumuza göz gezdirebilirsiniz.

Esen kalın.

Önerilen Yazılar