Dorafloor - Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Yükseltilmiş Döşeme Avantajları

Yükseltilmiş döşeme veya yükseltilmiş zemin uygulaması, işyeri zeminine ek olarak ikinci bir yükseltilmiş zemin uygulama işlemidir. Yükseltilmiş döşeme uygulaması, genellikle iş yerlerinde kullanılmaktadır. Ana amaç, binanın elektrik, su, iklimlendirme gibi tesisatlarını bu ek zemin ile yer arasından geçirerek, ileride gerekebilecek tesisat bakım ve onarım çalışmalarını hızlı ve kolay hale getirmektir ve bu da yükseltilmiş döşeme avantajları dan birdir.

Yükseltilmiş döşemelerin her biri, 1 metrekarelik bloklardan oluşur. Yükseltilmiş döşeme uygulaması yapılırken, alanın metrekare cinsinden büyüklüğüne göre gerekli sayıda blok temin edilir ve yükseltilmiş döşeme uygulaması işlemi buna göre yapılır.

İleride bakım ve onarım gerektiğinde, gereken yerdeki yükseltilmiş zemin blok/blokları kaldırılır ve hızlıca reaksiyon alınır.

Yükseltilmiş Döşeme Avantajları Nelerdir?

  • Öncelikli olarak, yükseltilmiş zemin, tesisatlarında bakım ve onarımın fazlaca yapıldığı veri merkezi, hastane, elektrik odası gibi alanlarda bakım ve onarım faaliyetlerinde zamandan tasarruf sağlar.

  • Normal zemin uygulamalarında bakım ve onarım yapıldığında işçi ve inşa maliyetleri bir hayli yüksek olmasına rağmen, yükseltilmiş zemin uygulaması yapılan ticarethanelerde böyle bir maliyet yoktur, dolayısıyla işyeri ekonomisine katkı sağlamaktadır.

  • Altyapı bakım ve servis işlemleri yapılırken kırım-döküm yapılmayacağı için, göz zevkini bozan bir görüntü olmaz.

  • Yükseltilmiş döşeme avantajları dan biri de, elektronik cihaz ve kablolardan dolayı oluşabilecek statik elektriği ve manyetik alanı bertaraf etmesidir.

  • Yükseltilmiş zeminlerin seçime göre yangın dayanımı mevcuttur, olası bir yangın durumunda türüne göre belirli derecelere kadar zarar görmez.

  • İklimlendirme çalışmaları yükseltilmiş zemin altından sağlanarak, maliyetten tasarruf edilir. Tasarruf, yükseltilmiş döşeme avantajları arasında en önemlisidir.

  • Yükseltilmiş zemin sayesinde, çalışma alanları fonksiyonel hale getirilir ve çalışan verimi sağlanır.

İşyerinin durumuna göre daha bir çok yükseltilmiş döşeme avantajları sayılabilir. Eğer siz de yükseltilmiş zemin uygulaması yaptırmak veya daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, bizlere 0850 532 71 77 numaralı müşteri hizmetleri numaramız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Önerilen Yazılar