Dorafloor - Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Yer Döşeme Fiyatları Ekonomik Midir?

Yükseltilmiş döşeme sistemleri sunmuş oldukları avantajlardan dolayı evlerde, işyerlerinde, fabrikalarda ve özellikle ofislerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Binaların klasik zeminleri üzerine ikinci bir döşeme yüzeyi oluşturmak ve oluşturulan boşluğun içinden her türlü tesisat, boru, kanallar geçirilebilir. Modüler olmaları sayesinde ihtiyaç halinde çok daha hızlı ve çok daha kolay farklı zeminlere uygulanabilir.

Her ne kadar yükseltilmiş döşeme sistemleri oldukça fazla tercih ediliyor olsa da çoğu zaman yer döşeme fiyatları da merak ediliyor. Öncelikle yükseltilmiş döşeme sistemleri mekanlarda yapılacak uygulamalarda geleneksel inşaat işlemlerine nazaran çok daha uygun maliyetlidir.

Yer döşeme fiyatları yükseltilmiş döşemede kullanılacak malzemenin özelliklerine göre, uygulama yapılacak mekanın özelliklerine göre farklılık gösterir. Zeminin genişliği arttıkça malzeme maliyeti artacağı için tarafınıza çıkarılacak masraf da artar. Döşeme zemin üzerine yüzey kaplama olarak vinil PVC, halı, laminat (HPL), seramik, linolyum, doğal taş ya da granit gibi uygulamalar yapılabilmektedir. Bu yüzden kullanılacak yüzey kaplama malzemesine göre de fiyat değişebilmektedir.

Yer Döşeme Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Yükseltilmiş döşeme sistemlerinde iki bileşen kullanılır:

·         Döşeme panelleri: Yer döşeme sistemlerinde kullanılacak döşeme panelleri modülerdir. Sıkıştırılmış yonga levha veya kalsiyum sülfattan, TS EN 12825 standartlarına göre çalışma yükleri farklı şekilde imal edilebilirler.

·         Taşıyıcı sistem: Döşeme panelleri, yükseltilmiş döşemelerde taşıyıcı sistem üzerine uygulanır. Taşıyıcı ayakların ayarlaması yapılabilir. Genellikle kafa sacı, saplama, boru, somun ve plastik contadan meydana gelir. Metal aksamlar paslanmaya dayanıklı olmalıdır ve bunun için elektro galvaniz ile kaplanır. Eğer uygulamanın yüksekliği 20 cm’yi geçecekse kafa sacları kuşaklarla birbirilerine bağlanır.

Döşeme sisteminde kullanılacak bileşenlerin ölçülerine, detaylarına göre yer döşeme fiyatları farklılık gösterir.

Uygun Fiyatlı Yer Döşeme Sistemi Yapanlar

Yükseltilmiş döşeme fiyatları binaların zeminlerinde yapılacak diğer sistemlerle kıyaslandığında çok daha ekonomiktir. Üstelik modüler bir yapıda olduğu için istenildiği zaman hızlıca değiştirilebilir, taşınabilir, genişletilebilir.

Her alanda olduğu gibi burada da malzeme seçimi ve işlem yapan ekibin profesyonelliği ortaya çıkacak kaliteyi etkiler. Bu yüzden firmalar arasında farklılık olabilir. Fakat zeminlerinizde yükseltilmiş döşeme yapılırken önceliğinizin yer döşeme fiyatları olmaktan ziyade kalite, tecrübe, güvenilirlik olmalıdır. Bu sayede zeminler istediğiniz gibi yükseltilebilir, estetik ve sağlam alanlar oluşur. Uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz, ortamlar ortaya çıkar.

Firmamız döşeme yapılacak ortamda keşif yaptıktan ve yaptıracağınız malzemeyi öğrendikten sonra fiyat teklifi verecektir. Fiyatlandırmalarımız her zaman kaliteden taviz verilmeksizin piyasa koşullarından en avantajlı rakamlardan oluşmaktadır.

Önerilen Yazılar