Dorafloor - Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Yangın Dayanımlı Yükseltilmiş Döşeme Nedir?

Zemin yükseltme uygulandığı alana çok fazla nitelik kazandırmaktadır. Hem fonksiyonel hem de estetik olarak önemlidir. Kablolardan yangın sistemlerine kadar pek çok sistem en iyi şekilde korunmakta ve kullanım açısından da oldukça verimli olmaktadır. Fakat güvenlik konusunda çok daha dikkatli olunması gerekmektedir. Bir döşeme seçilirken bakılması gereken özelikler;

·         Dayanıklılığı

·         Kullanım ömrü

·         Mekanik mukavemet

·         Su direnci

·         Standartlara uygunluğu

·         Stabilitesi

·         Çevre dostu bir ürün olması

·         Yüksek yangın dayanımı

gelmektedir. Ancak içlerinde en önemlisi yangın dayanımlı olmasıdır. Paneller geliştirilirken tercih edilen malzemeler yangın dayanımı sağlamaktadır. Belli bir süre içerisinde ısı panelin üzerinde bloke edilmektedir. Bu durumda kaçmak için yeterli zamanın olduğunu göstermektedir. Bu tür paneller ile yapılan döşemeye yangın dayanımlı yükseltilmiş döşeme denmektedir.

Firmamızın sunduğu hizmetler içerisinde yangın dayanımlı yükseltilmiş döşeme hizmeti de verilmektedir. Seçenekler içerisinde;

·      Kalsiyum sülfat özlü PVC-HPL kaplı paneller 1440 sıcaklığa kadar dayanabilmektedir. Bu neden ile de A1 yangın sınıfı dayanımına girmektedir.

·       Beton özlü epoksi kaplı çelik panel ise yanmaz bir malzemedir.

Sizin için en ideal malzemeyi seçtikten sonra proje çalışmaları yapılmaktadır. Ofislerde kullanılan ekipmanlardan sektöre kadar her şey zemin yükseltme işlemini doğrudan etkilemektedir. Bunun için ekibimiz çok titiz ve dikkatli bir şekilde her şeyi belirleyerek en küçük detayı atlamadan çalışmalarını yapmaktadır.

Neden Yangın Dayanımlı Yükseltilmiş Döşeme?

Küçücük bir kıvılcım, çok büyük bir yangının nedeni olabilmektedir. Zararları ve olası kayıplar da göz önüne alındığında yangına dayanıklı bir malzeme kullanılmalıdır. Bilgi işlemden ofislere kadar yangının çıkmasına neden olabilecek çok sayıda faktör bulunmaktadır. Eğer bu faktörlere karşı bir önlem alınmaz ise iş güvenliği açısından yangın riski her zaman bulunacaktır. Yangın dayanımlı yükseltilmiş döşeme ile bu ihtimalleri çok düşük olmaktadır. Çalışma alanı açısından ideal şartlar sağlanırken güvenli bir şekilde de çalışılabilmektedir.

Sorunsuz ve Profesyonel Hizmetin Adresi

Yangın dayanımlı yükseltilmiş döşeme hizmetimiz ile yalnızca şık ve fonksiyonel alanlara sahip olmazsınız. Aynı zamanda da güvenli bir ortamında oluşmasını sağlayabilirsiniz. Can güvenliği başta olmak üzere en ufak bir yangının nelere neden olabileceği açık bir şekilde görülmektedir. Firmamız olarak siz değerli müşterilerimiz çok değerlisiniz. Bunun için teknolojinin ışığından aldığımız rehber ile yangın dayanımlı malzemelerin kullanıldığı sistemler geliştirdik ve sizler ile paylaştık. Profesyonel bir çalışmayı sizlere sunmaktan mutluluk duymaktayız. Daha ayrıntılı bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz. Sizlerden yalnızca bir telefon mesafesi kadar uzaktayız.

Önerilen Yazılar