Dorafloor - Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Sismik Yükseltilmiş Zemin Nedir?

Yapılarda ısıtma, soğutma, kablolama ve havalandırma tesisatları zeminlerde kullanılabilmektedir. Bu tür sistemlerin sonradan yaptırılması zor olmaktadır. Bu amaç ile zeminler yükseltilerek alanlar oluşturulmaktadır. Bu alana sismik yükseltilmiş zemin denmektedir.

Kontrol odaları, trafo merkezleri, veri merkezleri, santraller, laboratuvarlar ve ofis odalarında çok fazla tercih edilmektedir. Özellikle de kablo yoğunluğunun çok fazla olduğu yerlerde hem kabloların neden olduğu trafiği azaltmak hem de olası zararları da en aza indirmek içinde fonksiyonel bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dorafloor olarak sizleri güvenilir ve kaliteli sismik yükseltilmiş zemin hizmetimiz ile buluşturmaktayız. Alanında uzman kadromuz ile sahip olduğumuz deneyim ile sorunsuz hizmetin adresi konumunda yer almaktadır.

Sismik Yükseltilmiş Zemin Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Zemin yükseltmek denince akla farklı farklı sorular gelmektedir. Yaptırmanın ne tür avantajlar sağlayacağı, maliyeti ve sonrasında faydalarının neler olacağı başlıca sorulardır.

Sismik yükseltilmiş zemin yaptırmanın avantajları;

·         Bakım ya da bir tadilat yapılacağı zaman bir yerin kırılmasına gerek duyulmamaktadır.

·         Hava izolasyonu sağlandığı için sağlık açısından daha uygun alanlar oluşturulmaktadır.

·         Enerji, veri, güç ile ilgili sistemlerin güvenli bir şekilde saklanmasına olanak sağlar.

·         Çalışma alanlarının en verimli hale dönüşmektedir.

Bu avantajlarının yanında ise ağın açık bir alana yayılabilmesi için bir duvara ihtiyaç duyulmamaktadır. Maliyet yönünden de olumlu bir etki sağlamaktadır. Kabloların dağınık görünmesi ve çok fazla olması alanın iyi bir şekilde kullanılmasına engel olurken estetik olarak da hoş bir görüntü değildir. Zeminin altına yerleştirilen kablolar ile açık ve ferah bir çalışma alanına dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanında bakım zamanı ya da montaj ile ilgili bir şey yapıldığında panellerin kaldırılması ile kısa ve kolay bir şekilde de yapılmasını mümkün kılmaktadır.

Firmamız olarak bugüne kadar çok sayıda zemin yükseltme çalışması yaptık. Kaliteli malzemeler ve birleştirdiğimiz yüksek teknolojik alt yapımız ile de sizlerin hayatında pek çok noktanın kolaylaşmasını sağladık. Gelişen teknolojiyi de çok yakında takip ederek sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek içinde çalışmaktayız ve çalışmaya da devam edeceğiz.

Neden Sismik Yükseltilmiş Zemin Hizmetimiz?

Sismik yükseltilmiş zemin söz konusu olduğunda uluslararası kalite standartlarında bir hizmet akla gelmektedir. Çünkü bu alanda hizmet sunan firmamız profesyonel bir çalışmayı siz değerli müşterilerimiz ile buluşturmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için bizim ile iletişime geçin. Sizlere yardımcı olmaktan ve sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız.

Önerilen Yazılar