Dorafloor - Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

PVC Kaplı Yükseltilmiş Döşeme Çeşitleri Nelerdir?

Yükseltilmiş döşeme, her türlü elektrik, telefon ve enformasyon kablolarıyla tesisatların yoğun yoğun olduğu, sürekli modifikasyon ve değişim yapılması gereken mekanlarda yapılan bir işlemdir. Altyapıyı istenen yüksekliğe getirmek için yükseltilmiş döşemeyle hacim bırakılır. Modüler sistemler olup kurulumu kolay ve hızlıdır.

Yükseltme sistemleri arasında özellikle PVC kaplı yükseltilmiş döşeme öne çıkan türlerden birisidir. PVC (vinil) kaplı paneller kullanılarak yapılan yükseltmede alt galvanize sac ya da alüminyum folyo, üstte heterojen veya homojen PVC, kenarlarda ise sert PVC kaplı olarak üretilir. Pek çok avantajı olması yönüyle öne çıkan ürün, elektrik yoğunluğu olan bütün alanlarda, antistatik zemin gereksiniminin olması dolayısıyla avantaj sağlar. İnsan sağlığına herhangi bir zararı yoktur. Temizlenmesi kolaydır ve kir tutmamaktadır. Bakım giderleri oldukça düşüktür. Bütün bunlar PVC kaplı yükseltilmiş döşeme sistemlerinden alınacak faydayı maksimum seviyeye çıkarır.

PVC Kaplı Yükseltilmiş Döşemeler ve Özellikleri

PVC kaplı yükseltilmiş döşeme çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Trafo merkezlerinde, hidroelektrik santrallerinde, pano odalarında, rüzgar enerji santrallerinde, data center (veri merkezleri) ve diğer bütün elektrik yoğunluğu olan ortamlarda öncelikli tercih, PVC kaplı yükseltilmiş döşemeden yanadır. Ürün çeşitleri ise şunlardır:

·         PVC kaplı kalsiyum sülfat panel: PVC kaplı kalsiyum sülfat panellerin üstü PVC veya isteğe bağlı olarak HPL, altı ise galvanize çelik, kenarlarıysa PVC kaplama yapılarak üretilmektedir. A1 sınıfı yangın dayanımına sahip malzemelerden üretilmektedir. Bu sayede yangın dayanımı istenen projelerde, AG/OG odaları gibi teknik mahallerde kalsiyum sülfat panel kullanılır. Yine veri merkezlerinde de bu ürünlerden yana tercih kullanılır. Firmamızın PVC kaplı kalsiyum sülfat panel çeşitleri EN-12825 standartlarına göre üretilmektedir. Antistatik özelliktedir. Yeşil bina sertifikasına sahip binalarda dahi kullanıma uygun bulunmaktadır

·         PVC kaplı sunta özlü panel: PVC kaplı sunta özlü panellerin üstü PVC veya isteğe bağlı HPL, alt kısmı galvaniz çelik, kenarları ise PVC kaplanarak üretilir. B1 sınıfı yangın dayanımına sahip olup AG/OG odaları gibi teknik mekanlarda faydalanılır. Ekonomik ve hafif olması ile tercih edilir. Antistatik özelliğe sahip panellerimiz EN-12825 standartlarına göre üretilmektedir. Yeşil bina sertifikasına sahip binalarda kullanıma uygundur. Panel özünü yonga levha oluşturmaktadır.

PVC Kaplı Yükseltilmiş Döşemenin Avantajları

PVC kaplı yükseltilmiş döşeme çeşitleri hafif ve çevreci ürünlerdir. Zararlı madde bulundurmazlar. İyi derecede kaymazlık özelliğine sahiptirler. Yüksek aşınma direnci ile uzun yıllar estetik ve güvenli şekilde kullanılabilir, düşük bakım giderleriyle tam bir fiyat/performans ürünüdürler.

Önerilen Yazılar