Dorafloor - Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

LVT Zemin Kaplama Nedir?

Yenilikçe ve estetik kaplama türlerinin iyi bir örneği olarak karşımıza çıkan LVT zemin kaplama, dünyada kullanım açısından ikinci sıradadır. Karo ebatlarındadır ve içerik farklılığı olan bir zemin kaplama türüdür. Doğal ve sentetik polimer ürünlerden imal edilmektedir. Oldukça esnek bir zemin kaplama ürünüdür. Farklı görünümler alabilmesi dolayısıyla da tasarım bakımından çeşitlilik sunmaktadır.

Beton, mermer, parke, granit, seramik ve ahşap görünümlerine sahip olduğu için mimarların ve tasarımcıların da tercihi olmaktadır. Tercih edilmesindeki bir diğer etken de ürünün çok dayanıklı olmasıdır. LVT zemin kaplama uzun ömürlü olup darbelere dirençlidir. Ayrıca zemin performansı da yüksektir. Bu özelliklerinden ötürü de kullanım alanı oldukça geniştir.

LVT Zemin Kaplama Kullanım Alanları

Akla gelebilecek hemen her alanda kullanımı uygundur. Bürolarda, banka şubeleri ve kamu kurumlarında, hava alanlarında, tiyatro salonlarında, eğitim kurumlarında, dinlenme odalarında sıklıkla tercih edilir. Mağaza zeminleri, konferans salonları, fuar alanları, otel zeminleri, hastane ve üniversitelerde de ideal bir performans için kullanılır. Her alanda kullanımı mümkündür. Sunduğu avantajlar nedeniyle beğeni toplamaktadır.

Diğer zemin döşemelerine oranla daha yumuşak bir malzeme olan LVT zemin kaplama, ses azaltma gibi özelliklere sahiptir. Daha rahat ayak sirkülasyonu sağlaması ve hareketliliğin yaşandığı zeminlerde istenen performansı sunmaktadır. Diğer döşeme seçeneklerine bakarak bu seçeneğin daha maliyetli olduğu söylenebilir. Firma olarak en kaliteli alternatifleri mümkün olan en uygun fiyata müşterilerimiz ile buluşturuyoruz.

LVT Zemin Kaplamanın Performans Özellikleri

Günlük yaşamımızda düşünüldüğünden daha çok ayak trafiği yapılır. Bu noktada ayak basılan zeminin özellikleri büyük önem taşır. Bu nedenle oluşabilecek aksiliklere karşı koruma sunan bir malzeme seçilmesi gerekir. İstenilen her mekânda doğal taş, ahşap ya da mermer görünüm elde etmek için bu malzemenin kullanımına rastlanır. Performansı ile öne çıkan bu ürünleri en şık haliyle müşterilerimizle buluşturuyoruz.

Bakımı ve temizliği çok kolay olan LVT zemin kaplama, evlerde de özellikle mutfak ve banyolar için ideal görülmektedir. Zira neme dirençli olup talaş vermez. PVC zeminlerin çok katmanlı heterojen çeşitleri içinde yer almaktadır. Esnek ve kaymaz olduğu için güvenli bir zemin döşemesi olarak kabul edilir.

LVT zemin kaplama fiyatları ürünleri yüksek performans noktasında oldukça başarılıdır. Yine dayanım gücü yüksek olan LVT zemin kaplamalar; çok geniş bir alanda da etkili bir düzeyde kullanılmaktadır. Siz de kaliteli LVT zemin kaplamalara sahip olmayı isterseniz; firmamızla iletişime geçebilirsiniz!

Önerilen Yazılar