Dorafloor - Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Kalsiyum Sülfat Yükseltilmiş Döşeme Nerede Kullanılır?

Evlerde, işyerlerinde ve buna benzer yaşam alanlarında inşaat ve tadilat işlemleri tekrarlana bilmektedir. Maalesef bu durum değişen şartlar nedeniyle kaçınılmazdır. Bu gibi durumlardan en az zararla kurtulmak için yükseltilmiş döşeme sistemleri oldukça kullanışlı ve faydalı sistemlerdir. Yükseltilmiş döşeme sistemleri sayesinde gereksiz tadilat masraflarından kaçınılabilmekte ve son derece güvenli, kullanışlı bir ürüne sahip olunabilmektedir.

Yükseltilmiş döşeme sistemleri arasında en önemlilerden biri kalsiyum sülfat yükseltilmiş döşeme türü sistemlerdir. Bu tür sistemler modüler ve pratik bir yapıya sahip oldukları için hem oldukça kullanışlı hem son derece güvenli hem de estetik açıdan oldukça faydalıdır. Bu tür yapıların sahip olduğu boşluk, kablo ve boru gibi tesisatlarının bu düşeme türlerinin altına uygulanmasına imkân vermektedir. Bu tür döşeme sistemlerinin kullanılabileceği yapılar şu şekilde sıralanabilir:

·         Veri merkezleri

·         Hastaneler

·         Elektrik odaları

Bu tür alanların ortak özelliği devamlı olarak tesisat ve kablolama konularında bakım ve onarımının gerekli olduğu alanlar olmasıdır. Bu tür alanları daha açık bir şekilde şöyle sıralayabiliriz:

·         Hastaneler

·         Yönetici odaları

·         Toplantı odaları

·         Fabrikalar

·         Limanlar

·         Laboratuvarlar

·         Araştırma merkezleri

·         Trafo merkezleri

·         Santral binaları

·         Jeneratör ve UPS odaları

·         IT odaları

·         Server odaları

·         Otomasyon merkezleri

Kalsiyum sülfat yükseltilmiş döşeme sistemleri buna benzer alanlarda büyük bir güvenlik ve pratiklik sağlamaktadırlar.

Üstün Koruma ve Dayanıklılık

Kalsiyum sülfat yükseltilmiş döşeme sistemleri iki çeşitten oluşmaktadır. Bunlar;

·         PVC-HPL ile kaplı kalsiyum sülfat özlü yükseltilmiş döşeme,

·         Enkapsüle kalsiyum sülfat özlü döşemedir.

Bu iki tür de kullanıldığı alanda yüksek mukavemet sağlamaktadırlar. Ayrıca yüksek miktarlarda yük taşıma kapasitesine sahiptirler. Suya ve neme karşı oldukça dayanıklıdırlar. Fiziksel ve mekanik özellikler açısından son derece üst seviyededirler. Tüm bunların yanı sıra bu döşeme sistemleri çevre dostudurlar. Geri dönüştürülebilir ürünlerden imal edilmişlerdir.

Sayılan tüm bu özelliklerin yanında bu yükseltilmiş döşeme sistemleri yangınlara karşı da son derece etkili koruma sağlamaktadır. Ayrıca modüler yapıları sayesinde son derece pratiktirler. Tadilat, onarım ya da bakım gerektiren durumlarda sorun çıkarmayan, büyük faydalar sağlayan sistemlerdir.

Modüler, Pratik ve Koruyucu Sistemler

Kalsiyum sülfat yükseltilmiş döşeme sistemleri son derece kaliteli, dayanıklı ve güvenilir malzemelerle imal edilmişlerdir. Enkapsüle panellerde üst, alt ve kenar kaplama olarak galvanize çelik kullanılmıştır. PVC-HPL ile kaplı panellerdeyse üst taraf PVC kaplama, alt kısım galvanize çelik ve yanlarda iletken sert PVC ile kaplanmıştır.

Önerilen Yazılar