Dorafloor - Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Kalsiyum Sülfat Paneller

Yükseltilmiş zemin veya yükseltilmiş döşeme genelde işletmelerde kullanılan, yapı zeminine ek ikinci bir zemin uygulaması yapılma işlemidir. Yapı zemini ve yükseltilmiş zemin arasına ise, binanın elektrik, internet, iklimlendirme gibi tesisatlarının kabloları konur. Estetik görüntünün yanında Kalsiyum Sülfat paneller kullanımında ana amaç, sürekli bakım ve onarım gerektiren işletmelerde hızlı ve kolay reaksiyon alabilmektir. Zamandan ve iş gücünden tasarruf etmenin yanında, sürekli kırma-dökme işlemleri yapılmayacağından ciddi bir ekonomik katkısı vardır. İşletmeler tarafından tercih edilmesinin en büyük sebebi budur.

Yükseltilmiş zemin, işyerinin faaliyet alanına göre farklı hammaddelerden imal edilebilmektedir. Kalsiyum Sülfat paneller de bu çeşitlerden yalnızca birdir.

Kalsiyum Sülfat Paneller Nedir?

Kalsiyum Sülfat Paneller bir yükseltilmiş döşeme çeşididir. Ürünün imal edildiği hammadde kalsiyum sülfattır. Yükseltilmiş zeminin plakaları galvanize çelik ile sarılır ve ardından plakalar birbirine kilitlenir. Kalsiyum Sülfat paneller in kalitesini ortaya çıkaran ise, galvanize çeliğin sarıldığı yerdeki detaylar ve ondüle olup-olmamasıdır. Kalsiyum Sülfat özüne fiber elyaf eklenerek, maksimum güç dayanımı sağlanır.

Kalsiyum Sülfat Özlü Yükseltilmiş Zemin Çeşitleri Nelerdir?

Enkapsüle Kalsiyum Sülfat Paneller ve PVC-HPL Kaplı Kalsiyum Sülfat Paneller olmak üzere iki tip kalsiyum sülfat panel çeşidi bulunmaktadır.

  1. Enkapsüle Kalsiyum Sülfat Paneller

Kalsiyum Sülfat Özlü Panellerin, enkapsüle edilmesi ile oluşan panellere, Enkapsüle Kalsiyum Sülfat Paneller denir.

A1 sınıfı yangın dayanımı ve ısıtma-soğutma, kablolama, iklimlendirme gibi işlemler için dışını istenen malzeme ile kaplama imkanıyla hizmete sunulmaktadır.

  • PVC-HPL Kaplı Kalsiyum Sülfat Paneller

Üretilmiş Kalsiyum Sülfat paneller üzerinin PVC veya HDL ile kaplanması ile oluşan panellere, PVC-HDL Kaplı Kalsiyum Sülfat Paneller denir. A1 sınıfı yangın dayanımı ve ısıtma-soğutma, kablolama, iklimlendirme gibi işlemler için dışını istenen malzeme ile kaplama imkanıyla hizmete sunulmaktadır.

Kalsiyum Sülfat Özlü Paneller Hangi Alanlarda Kullanılır?

Kalsiyum Sülfat Özlü paneller sürekli olarak tesisat ve kablolamanın bakım ve onarım gerektirdiği işletmelerde kullanılmaktadır. Örnek olarak veri merkezleri, hastaneler ve elektrik odaları verilebilir.

Yükseltilmiş zemin ile alakalı teklif almak veya diğer konular için hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında 0850 532 71 77 numaralı telefon numaramız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Önerilen Yazılar