Dorafloor - Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Kalsiyum Sülfat Özlü Yükseltilmiş Döşeme Türleri Nelerdir?

Bina zemini üzerinde ikinci bir yüzey oluşturmak için yükseltilmiş döşeme sistemleri kullanılmaktadır. Yükseltilmiş döşeme sistemleri sayesinde oluşan boşlukların içerisinden çeşitli tesisatlara ait boruların, kabloların, tellerin geçişi sağlanmaktadır. Bu sayede bina içerisinde ekstra bir inşaat işinden kaçınılmış olunmaktadır. Hem masraftan kaçınmakta hem de zaman kaybı yaşatmamaktadır.

Yükseltilmiş döşeme türleri arasında en çok kullanılanlardan biri de kalsiyum sülfat özlü yükseltilmiş döşeme türüdür. Bu tür panellerin üstü PVC ya da isteye bağlı olarak HPL kaplı olarak üretilebilmektedir. Ayrıca bir diğer kalsiyum sülfat özlü yükseltilmiş döşeme çeşidi de enkapsüle sülfat özlü yükseltilmiş döşemedir.

PVC-HPL ile kaplı kalsiyum sülfat özlü yükseltilmiş döşeme, isteğe bağlı olarak PVC veya HPL kaplı panellerdir. Ayrıca panellerin altı galvanize çelik tabaka ile çevrelenmiştir. Kenarlarında ise sert bir iletken olan PVC bant ile desteklenmiştir.

Yangından Korunma Adına Üstün Bir Çözüm

PVC ya da HPL kaplı, kenarları PVC bant çekili ve altı galvanize çelik ile kaplanmış yükseltilmiş döşeme türleri yangınlara karşı son derece etkili bir direnç sağlamaktadır. Bu tür döşeme sistemlerinin içine maksimum direnç elde etmek adına fiber elyaf takviyesi de yapılmaktadır. Tüm bu özellikleri sayesinde sıcaklığa ve ateşe karşı dirençli olması istenen projelerde son derece etkilidir.

İşlevsel ve Kullanışlı Enkalsiyum Sülfat Paneller

Altı, üstü ve yanları galvanize çelik ile kaplanmış yükseltilmiş döşemelerdir. Uygulanan plakayı maksimum seviyede sararak dayanıklılık ve uzun ömürlülük sunmaktadır. Yüksek mukavemet ve yük kapasitesi özellikleri arasındadır. Suya ve neme karşı yüksek dayanıklılık sağlayan bir üründür. Modüler yapısı ile oldukça pratiktir ve herhangi bir tadilat ya da değişiklik durumunda büyük kolaylık sağlamaktadır.

Bu iki tür yükseltilmiş döşeme sistemlerinin sunduğu pek çok avantaj bulunmaktadır. Bu türlerin sağladı avantajları şu şekilde sıralamak mümkündür:

·         Mekanlarda yapılacak olan değişiklikler de modüler ve pratik olmaları nedeniyle büyük kolaylık sağlamaktadırlar.

·         Kablolama ve boru tesisatı gibi bina içi unsurları altlarından geçirdikleri için görüntü kirliliğine önlemekte ve mekanlara estetik açıdan hoş bir görüntü sağlamaktadırlar.

·         Mimarlar ya da dekorasyoncular için serbest çalışma fırsatı sağlamaktadırlar.

·         Tüm bunların yanı sıra yangın ve statik elektrik gibi durumlara karşı koruyucu ve önleyicidirler.

Dora Floor, kalsiyum sülfat özlü yükseltilmiş döşeme çeşitlerinden olan bu iki çeşidin isteğe uygun olarak sizlerle buluşturarak kaliteli ve güvenilir çalışmalar sunmaktadır.

Önerilen Yazılar