Dorafloor - Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

İstanbul Veri Merkezi Çözümleri

Sürekli olarak değişen şartlar ve buna bağlı değişen ihtiyaçlar tadilat gereksinimini de artırmıştır. İstanbul veri merkezi çözümleri ile zeminle ilgili sorunları çözen en bilindik illerdendir. İster evde olsun ister iş yerinde olsun ilk girerken yapılan tadilattan sonra üzerine tekrar tadilat yaptırmak çok zahmetli bir iştir. Hem maddi açıdan hem de yoruculuğu bakımından oldukça zorlayıcı bir süreçtir.

Zemin tadilatları da kırıp dökme bakımından zorlu bir iştir. Ancak zemin yükseltme yapılması çok daha kolaydır. Bu şekilde zemin altına tesisat ürünlerinin yerleştirilmesi çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Böylece veri merkezinin korunması da mümkün hale gelmektedir.

Hassas iklimlendirme çalışmaları için yükseltilmiş zemin büyük avantaj sağlamaktadır. İstanbul veri merkezi çözümleri konusunda oldukça avantajlı bir kent olarak karşımıza çıkar. Çünkü kentte bu alanda hizmet sunan firma sayısı da oldukça fazladır. Bundan dolayı şayet veri merkezi çözümleri konusunda bir hizmet alacaksanız, bu konuya dair hizmet sunan firmalar hakkında da araştırma yapmalısınız!

Yükseltilmiş Döşeme Yapımı

Mevcutta var olan döşemenin üzerine ikinci bir kez döşeme katmanı yapılarak yükseltilmiş zemin elde edilir. Yükseltilmiş zemin işini en iyi yapan firmalardan biri olarak İstanbul veri merkezi çözümleri denilince akla ilk gelen isimlerdeniz. Firmamız zemin yükseltme zemin yaparken en kullanışlı olarak sabitlenen veya ayaklı olan panelleri tercih etmektedir. Bu paneller ise 60x60 cm ölçülerindedir.

Tabi ihtiyaç duyulduğu takdirde boyutlar değişebilmektedir. Başta iş yerlerinde olmak üzere yüksek kabloların kullanıldığı yerlerde boyutlar farklılaştırılmaktadır. İş yerlerinde yükseltilmiş döşeme seçilmesinin diğer bir sebebi de ofiste kullanılan eşyaların boyunun biraz olsun yükselerek çalışılmasını kolaylaştırmasıdır. Bunun en güzel örneklerini İstanbul veri merkezi çözümleri firmalarında görebilmek mümkündür.

Yükseltilmiş Döşeme Kullanım Yerleri

Yüksek ve kalın kabloların kullanıldığı veri merkezleri başta olmak üzere iş yerlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Yükseltilmiş zemin kullanılarak veri merkezlerinde hassas iklimlendirme şartları sağlanmaktadır. Ayrıca okullar başta olmak üzere eğitim kurumlarında da sık tercih edilmektedir. Bunun sebebi hem öğrenciyi hem de zeminden geçen kabloları korumaktadır. Aynı sebepten dolayı sağlık kuruluşlarında da özellikle yükseltilmiş zemin tercih edilmektedir. Özellikle de hastanelerde ameliyathanelerde tercih edilir.

Yükseltilmiş zemin döşemesinin bir diğer avantajı da kötü görünümü ortadan kaldırmasıdır. Bu zemin uygulaması oldukça kullanışlıdır ve uzun yıllar boyunca dayanıklıdır. Maliyeti yeniden yapılacak olan bir tadilata göre çok daha düşüktür. En uygun maliyetli yükseltilmiş zemin döşeme işini ise İstanbul veri merkezi çözümleri aracılığıyla rahatlıkla yaptırabilirsiniz!

Önerilen Yazılar