Dorafloor - Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Enkapsüle Kalsiyum Sülfat Panel Nedir?

 

Yükseltilmiş döşeme sistemleri son dönemlerin değişen şartlarında, bu şartlara en uygun sistemlerden biri durumundadır. Bina, ofis ve benzeri alanlarda sürekli gerekli olan tadilat, bakım ve onarım gibi işlemlerde son derece pratik ve estetik çözümler sunmaktadırlar. Bu tür sistemlerin sahip olduğu boşluk nedeniyle çeşitli tesisat ve kablolama işlemleri bakımından son derece işlevsel ve verimli çalışmalar ortaya konula bilmektedir. Bu kapsamda bu tür sistemlerin sahip olduğu boşluk son derece etkili şekilde değerlendirilmektedir.

Bu kadar yararlı ve faydalı yükseltilmiş döşeme türleri arasında en önemlilerden biri kalsiyum sülfat özlü yükseltilmiş döşeme türüdür. Bu türün de en güvenilir ve sağlam cinslerinden biri enkapsüle kalsiyum sülfat panel sistemidir.

Enkapsüle kalsiyum sülfat panel, altı, üstü ve yanları galvanize çelikten oluşan bir yükseltilmiş döşeme türüdür. Son derece dayanıklı ve uzun ömürlü bir yükseltilmiş döşemedir. Kurulumu ve bakımı kolaydır. Kurulduktan sonra yapı içerisinde tadilat, bakım ya da onarım gibi faaliyetlerin gerekli olduğu durumlarda esneklik sağlamaktadır. Modüler yapısı sayesinde son derece pratiktir.

Kullanışlı ve Verimli Döşeme Sistemi

Enkapsüle kalsiyum sülfat panel, bazı noktalarda oldukça kolaylık sağlamaktadır. Bu noktaları şu şekilde sıralamak mümkündür:

·         Elektrik kabloları

·         Data kabloları

·         Havalandırma kanalları

·         Soketler

·         Yangın tesisatı

Tüm bunların yanı sıra çeşitli sebeplerden dolayı bu yükseltilmiş döşeme türüne tadilat veya değişiklik yapılması gerektiğinde istenilen işlemler kolaylıkla yapılabilmektedir. Ayrıca karo halı ve LVT uygulamalarına kolaylıkla uyum sağlayabilmektedir. Tüm bunlarla birlikte yangına karşı da oldukça dayanıklıdır. 60 dakikaya kadar yangın dayanımına sahiptir ve A1 sınıfındadır.

Ürünün Sağladığı Avantajlar

Enkapsüle kalsiyum sülfat panel sağladığı birçok avantajla en çok tercih edilen yükseltilmiş döşeme ürünlerinden biri konumundadır. Bu avantajları şu şekilde sıralamak mümkündür:

·         Mukavemet seviyesi son derece yüksektir.

·         Oldukça yüksek bir yük kapasitesi vardır.

·         Suya ve neme karşı son derece dayanıklıdır.

·         Yangın dayanıklılığı noktasında, A1 sınıfındadır.

·         Akustik değerler açısından çok iyidir.

·         Fiziksel ve mekanik özellikler kapsamında oldukça üstündür.

Tüm özelliklerin yanında ürün, çevre dostu olarak üretilmiştir. Ürünün yapımında kullanılan maddeler, ürüne geri dönüştürülebilir özelliği sağlamıştır.

Elektriksel iletkenlik noktasında da oldukça başarılı bir üründür. Elektronik cihazlarla temas ettiği durumlarda statik elektrik kaynaklı zararları ödeyebilmektedir. Ayrıca kolay temizlenebilir bir yapıya sahiptir.

Bu ürünü en kaliteli ve hızlı bir şekilde sizlerle buluşturmak adına Dora Floor hizmetinizdedir. Firmamız müşteri odaklı iş anlayışıyla yanınızdadır.

 

 

Önerilen Yazılar